سیم و کابل
خانه / کابل برق / کابل برق NYY در طرح فروش مستقیم

کابل برق NYY در طرح فروش مستقیم

کابل برق NYY عنوانی برای معرفی دسته ای از انواع کابل برق است. در جامع ترین مرکز فروش سیم و کابل ضمن معرفی این محصولات و کدهای مشابه NYY-O و NYY-J، راهی مطمئن، مستقیم و کم هزینه برای تهیه و خریدشان پیشنهاد می شود.

یک راه ساده و نظام مند برای شناسایی و دسته بندی سیم و کابلها، به کارگیری کد و شناسه است. معمولا این کدگذاری ها و اختصارنویسی ها مطابق با استانداردهای مرجع صورت می پذیرد. کوته نوشته NYY بر پایه همین موضوع ایجاد شده و همچنان به کار گرفته می شود.

کابل برق NYY چیست ؟

کابل برق NYY

برابر با استاندارد DIN VDE 0271 عبارت اختصاری NYY معرف کابل برق با رسانای مسی و عایق و روکشی از جنس PVC است. غالبا این کد برای معرفی کابلهای قدرت مسی با ولتاژ نامی 600/1000 ولت یا 0.6/1 کیلو ولت استفاده می شود. چنانچه در کد کابل تنها NYY ذکر شود به معنای کابل تک رشته (تک سیمه) خواهد بود و برای کابلهای چند رشته کوته نوشت NYY-O (بدون هادی محافظ) و NYY-J (با هادی ارت) به کار می رود. پس به طور خلاصه :

  • حرف نخست : N معرف استاندارد VDE
  • حرف دوم : خالی برای رسانای مسی و A برای هادی آلومینیومی
  • حرف سوم : Y نشانگر عایق از جنس پی وی سی
  • حرف چهارم : Y معرف جنس روکش از پی وی سی

کاربرد کابل برق NYY

کابل قدرت مسی

کابل قدرت NYY معمولا با هادی چند مفتولی یا نیمه افشان تولید می شود؛ هرچند نوع افشان آن هم قابل عرضه هست. این کابل بیشتر به عنوان کابل اصلی تامین کننده برق واحدهای مسکونی، تجاری، صنعتی و غیره به کار می رود. کابل NYY را می توان داخل ساختمان یا درون ترانشه، کانال و سینی و یا فضای آزاد نصب نمود. چنانچه کابل در معرض آسیبهای فیزیکی و مکانیکی باشد، پیشنهاد می گردد از نوع زره دار این کابل (NYRY یا NYBY) استفاده شود.

فروش انواع کابل NYY

کابل زمینی مسی

دپارتمان فروش نامیرا کابل آمادگی خود را برای پیشنهاد و عرضه انواع کابل برق NYY اعلام می نماید. کابلهای قابل ارائه عبارتند از :

  • کابل تک رشته از سطح مقطع 16 تا 300 میلیمتر مربع با هادی چند مفتولی (خشک)
  • کابل چند رشته از سطح مقطع 16 تا 240 میلمتر مربع با رسانای تک مفتولی و چند مفتولی
  • کابل تک رشته افشان از سایز 25 تا 300 میلی متر مربع
  • کابل چند رشته افشان از سایز 25 تا 120 میلی متر مربع
  • کابل کنترل با هادی مفتولی یا نیمه افشان (NYY-J)

مابقی سایزها و سطح مقاطع به صورت سفارشی قابل تولید، تامین و فروش خواهند بود.

استفاده از مشاوره برای انتخاب کابل مناسب یک راهکار قابل اطمینان است. وقتی این مشاوره بدون نیاز به پرداخت مبلغی باشد، جذابیتش بیشتر هم می شود!
ارتباط با ما :
مشاوره و خرید : 09120471420
مرکز تماس : 02128428140

مطلب پیشنهادی

کابل برق فشار ضعیف با بهترین قیمت

کابل برق فشار ضعیف و انواع آن، هنگامی که بخواهیم کابل های برق را از …

Call Now Buttonمشاوره و خرید