سیم و کابل
خانه / کابل آلومینیومی / کابل 16*4 آلومینیومی زمینی

کابل 16*4 آلومینیومی زمینی

کابل آلومینیومی 16*4 برای نصب زمینی طراحی و تولید شده است. این کابل با دارا بودن 4 رشته به سطح مقطع 16 میلیمتر مربع قابلیت استفاده در خطوط فشار ضعیف سه فاز را داراست.
با در نظر گرفتن ظرفیت آمپری و افت ولتاژ در مسافت مشخص، کابل 16*4 آلومینیومی پاسخگوی بسیاری از مصارف انرژی الکتریسیته در فواصل نسبتا کوتاه خواهد بود. همین نکته سبب شده که این سایز از کابل آلومینیوم زمینی به عنوان کابلی پر تقاضا و پر فروش شناخته شود.

کابل آلومینیومی 16*4

کابل آلومینیومی 16*4

در تولید کابلهای آلومینیومی زمینی با ولتاژ اسمی 0.6/1 کیلو ولت، از عایق XLPE یا PVC و روکشی از جنس PVC استفاده می گردد. اگر فرض کنیم عایق XLPE بوده و کابل در زمین با دمای 15 درجه سانتی گراد نصب شده باشد؛ آنگاه ظرفیت آمپری کابل آلومینیومی 16*4 در حدود 90 آمپر خواهد بود. البته برای جلوگیری از ازدیاد افت ولتاژ، در مسافتهای بیشتر باید جریان کمتری از کابل عبور نماید.

با یک حساب سرانگشتی و در نظر گرفتن افت ولتاژ مجاز، کابل آلومینیومی 16*4 زمینی می تواند 63 آمپر را در فاصله 75 متری، 32 آمپر را در مسافت 150 متر، 25 آمپر را در فاصله 200 متر و 16 آمپر را در مسافت 300 متری تحویل بدهد. بیان این نکته هم خالی از لطف نیست که کابل 16 آلومینیومی می تواند جایگزین کابل 10 مسی شود.

آیا کابل آلومینیومی انتخاب مطمئنی است؟

کابل آلومینیومی زمینی

این پرسشیست که بارها از مشتریانمان شنیده ایم. پاسخی را که در مکالمات و گفت و گوهای خصوصی به خریداران می گوییم، در اینجا نیز بیان می کنیم. چنانچه کابل قدرت آلومینیومی (با سطح مقطع 10 میلیمتر مربع به بالا) با در نظر گرفتن نکات زیر انتخاب و نصب شود، جواب مثبت خواهد بود و کابل آلومینیومی همانند کابل مسی کار خواهد کرد؛ و اما نکات :

  1. سطح مقطع یا سایز کابل آلومینیومی مطابق با ظرفیت آمپری، فاصله مصرف کننده از نقطه انشعاب و شرایط محیطی انتخاب گردد.
  2. کابل آلومینیومی انتخاب شده، از مواد اولیه استاندارد و مرغوب تولید شده باشد.
  3. در نصب کابل اصول کابل کشی رعایت شود.
ارتباط با ما :
مشاوره و خرید : 09120471420
مرکز تماس : 02128428140

مطلب پیشنهادی

کابل برق سه فاز آلومینیومی با تنوع سایز

کابل برق سه فاز آلومینیومی یک انتخاب فوق العاده برای تامین برق واحدهای مسکونی، تجاری، …

Call Now Buttonمشاوره و خرید